Genel Yazılar

Kişisel Blog Örnekleri ve İçerik Üretimi

Kişisel Blog Örnekleri ve İçerik Üretimi

Kişisel blog örnekleri ve içerik üretimi hakkında birçoğunuzun aklında soru işaretleri olabilir. Daha önceki Kişisel Blog Nedir? Para Kazandırır mı? yazımızda sizlere az çok neler üzerine paylaşım yapabileceğinizden bahsetmiştim. Buradan edindiğiniz bilgiler doğrultusunda artık blog açmaya karar vermiş olabilir fakat içerik konusunda neler yapacağınız hakkında tam bilgi sahibi olmamış olabilirsiniz. Bu yazımda da sizler için detaylı olarak ne gibi paylaşımlarda bulunabilirsiniz, yaptığınız paylaşımların para kazanma olasılığı nedir gibi konulara değineceğim. İlerleyen zamanlarda da blog nasıl açılır, ücretsiz blog açma, uygun fiyatlı blog açma gibi konuları ele alacağım. Tüm bu bilgilere ücretsiz olarak sitemi takip ederek ulaşabilirsiniz. Kişisel gelişim blog konusunda artık bilgisiz kalmayacaksınız. Kişisel blog örnekleri üzerine incelemenizi yapmaya bu yazı üzerinden devam edebilirsiniz.

Gezi ve Turizm Konulu Kişisel Bloglar

Kişisel Blog Örnekleri ve İçerik Üretimi

Kişisel blog örnekleri ve içerik üretimi içerisinde kendinizin gittiği mekanları not edebilir, blog sayfanızı gezdiğiniz yerlerde çektiğiniz fotoğraflar ile birlikte süsleyebilirsiniz. Böylece içerik üretme konusunda sıkıntıya düşmezsiniz. Gezecek olduğunuz her yer sizin için birer içerik olacaktır. Nerede konakladığınızı, gördüğünüz güzellikleri, gezilecek yerleri ve yediğiniz yemekleri okurlarınız ile paylaşabilirsiniz. Kişisel blog örnekleri instagram üzerinde de karşımıza çıkmaktadır ve kişiler kendilerine ait profillerde gezdikleri yerleri takipçilerine göstermektedir. Burada yazı alanları ve görsel alanları kısıtlı olduğu için yeni bir blok açmak sizi daha özgür hissettirecek. Bu tür bloglardan Google Adsense üzerinden para kazanabileceğiniz gibi kendinize sponsor da bulabilirsiniz. Tabii bunun için öncelikle içeriklerin sürekli ve doyurucu olarak sitenizde yayınlanması gerekir. Ayrıca sitenizi ziyaret edenlerin sayısı fazla olmalıdır.

Şiir ve Düz Yazı Kişisel Blogları

Bu tür kişisel blog tarzında kişilerin para kazanma amacı zaten olmamaktadır. Yazılarınızı paylaşacağınız kişisel bloğunuzda Google üzerinden ziyaretçi çekmek oldukça zor bir iştir. Ancak sosyal medya üzerinden veya çeşitli yazar gruplarından ziyaretçi elde edebilirsiniz. Bu da oldukça düşük bir gelir kaynağı olacağı anlamına gelmektedir. Kendinize ait veya başkalarının yazdığı, sizin beğendiğiniz şiir ve düz yazıları bu bloglarda paylaşabilirsiniz. Sosyal medya üzerinde profilinize blog adresinizi koyduğunuz zaman da kişilerin sizi daha iyi tanımasını sağlayabilirsiniz. Özellikle kendi yazılarını yayınlayan kişilerin yazarlar veya yazarları tanıyan kişiler tarafından keşfedilmesi mümkün olacaktır. Zevk için yazdığınız şiir ve düz yazıları artık dergilerde veya kitaplarda yazarak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Keşfedilme beklemeyenler için de bu tür bloglar güzel bir referans olacaktır. Yayın evleri için site adresinizi referans gösterebilir ve yayınlamayı istediğiniz şiir veya düz yazı sitenizi onlara gösterebilirsiniz. Kişisel blog Instagram üzerinde paylaşıldığı zaman profilinizi ziyaret edenler tarafından tıklanabilme kabiliyetine sahip olacaktır.

Nedir ve Nasıl Yapılır Kişisel Blogları

Nedir ve nasıl yapılır kişisel blogları en popüler bloglar arasında yer almaktadır. Daha çok webmaster alanında uğraş verenlerin tercih ettiği bir türdür. Bu tür bloglarda Google Adsense üzerine başvuruda bulunup onay almak çok kolay olmaktadır. Kendinize sponsor bulabileceğiniz gibi, yayınladığınız yazıların neticesinde Adsense üzerinden reklamlara tıklanma ve satış başına ücret alabileceksiniz. Bu sayede düzenli gelir elde edebilir, geçiminizi bu blog sayesinde sağlayabilirsiniz. Eğer tam zamanlı bir işiniz varsa da ek gelir kapısı olarak blogunuzu görebilirsiniz. Çünkü bloglar için uğraş süresi tecrübeli kişiler için en fazla 1 saat olacaktır. İş aralarında veya akşam eve geldiğinizde az bir zaman ayırarak kendinizi ek gelir ile destekleyebilirsiniz. Kişisel blog örnekleri arasında aklınıza yatan ve yazmaktan zevk alacağınız türü seçmek sizin açınızdan çok daha sağlıklı olacaktır. Kişisel blog örnekleri ve içerik üretimi için bu işten sıkılmamanız çok önemlidir. Eğer kendinizi sıkar ve blog ile ilgilenmekten soğursanız elde edeceğiniz gelirlerden de olmuş olursunuz.

Tagged , ,

About Batuhan

2013 yılından itibaren web sektörüne ilgi göstermekteyim. Amatör olarak başladığım Blogger yolculuğum WordPress üzerinden blog ve diğer türlerde oluşturduğum siteler ile devam ediyor. Güncel olarak SEO ve Dijital Pazarlama uzmanlığı üzerine çalışmaktayım.
View all posts by Batuhan →

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.