Genel Yazılar

Kişisel Blog Nedir? Para Kazandırır mı?

Kişisel Blog Örnekleri ve İçerik Üretimi

Kişisel blog, adından da anlaşılacağı üzere yazarın kendi adına yazdığı bir site türüdür. Bu sitede yazarlar kendilerine ait yazılarını yayınlayabilir, ilgi duydukları alana yönelik olarak paylaşımlarda bulunabilirler. Kişisel blog nedir sorusuna en iyi yanıt olarak bu cevabı verebilmek mümkündür. “Blog” kelimesi karşılık olarak ağ günlüğü veya günce olarak karşımıza çıkıyor. İlk cümlemizi destekleyecek şekilde yazarların kendi günlüklerini internet ortamında bizlere sunabilmeleri bloglar sayesinde mümkün oluyor. Kişisel blog örnekleri arasında birçok farklı türü görebilirsiniz. Kimi blog yazarı sadece kendisine ait veya beğendiği şiir, düz yazıları paylaşırken kimileri de güncel haberleri ve ilgi alanına yönelik “nasıl yapılır, nedir” gibi konsept kullanabiliyor. Bu kişisel blog adresinde ne tür paylaşımlar olacak diye sorunuz olursa; burada her türden yazıya yer vereceğim. Kendi yazılarımın olduğu alan ve genel yazı alanı bulunuyor. Bu sayede daha çeşitli bir blog oluşturma hedefindeyim. Kişisel blog nedir? para kazandırır mı? sorularına yanıtlar için yazımı okumaya devam edebilirsiniz.

Kişisel Blog ile Para Kazanmak Mümkün mü?

İnternet siteleri üzerinden para kazanmak günümüzde popüler bir hâl almıştır. Kişisel bloglar ile de konsept dahilinde para kazanmanız, kendinize sponsor bulmanız mümkün olacaktır. Kişisel blog para kazanma konusunda biraz zorlayıcı olsa da, kişilerin zevk alarak yaptığı iş sonucunda kazandığı para onları mutlu edecek ve işin zorluğu ortadan kalkacaktır. Bir kişisel blog sitesi gezi yazıları paylaşıyor, gezdiği yerleri anlatıyor ise buradan gittiği yerlerde ücretsiz yemek yiyebilir. Tanıtacak olduğu restoranlar veya kalacak olduğu oteller reklam karşılığında onlardan para almayabilir ve ücretsiz olarak yemek, konaklama sağlayabilir.

Eğer genel türde bir blog sitesi sahibi olmayı düşünüyorsanız da Google servisi olan Adsense ile para kazanabilirsiniz. Burada sitenizde yayınlamak üzere alacak olduğunuz reklamlar sizin gelir kapınız olacak. Kullanıcıların sitenizi ziyaret ettiği zaman dikkat çekici reklamlara tıkladığında, tıklama başına veya reklam üzerinden satın alma başına güzel paralar elde edeceksiniz. Tıklama başına ödenen ücretler düşük olabilir. Fakat reklama tıklayıp ilgili ürünü alır veya kişi oraya üye olursa alacağınız paralar gerçekten güzel meblağlar olacaktır.

Kişisel Blog Örnekleri ve İçerik Üretimi

Sitenizi Güncel Tutun ve Ziyaretçi Odaklı Düşünün

Kişisel blog ne demek konusu üzerinde bilgi edindiğinize göre, kişisel blog açtıktan sonra ne yapmanız gerekiyor, nasıl kullanıcı çekebilir ve onları kaybetmezsiniz bu konular üzerine konuşmak gerekir. Öncelikle belirttiğim para kazanma yöntemlerini başarılı bir şekilde tamamlayabilmek için şahsi blog sitenizi güncel tutmanız gerekmektedir. Bu sayede Google sıralamasında kendinizi yükseltebilecek, daha fazla ziyaretçi çekebileceksiniz. Gelecek olan ziyaretçilerinizi de kaybetmemek için onları sıkmadan, görsel destekli ve basit içerikler ile karşılayın. Onları reklama boğmamak, finansal gelir kaynağı olarak düşünmemek her zaman için sizin yararınıza olacaktır. Kullanıcı dostu blog hem ziyaretçileri hem de blog sahibini mutlu edecektir.

Bu yazımızda kişisel blog üzerine giriş yaptık ve fikir sahibi olmanızı sağladık. İlerleyen zamanlarda genel yazılar üzerinde sizler için daha ayrıntılı para kazanma ve blog açma yazıları paylaşacağım. Bu sayede blog nasıl açılır?, blog üzerinden para nasıl kazanılır konuları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabileceksiniz.

Tagged , , ,

About Batuhan

2013 yılından itibaren web sektörüne ilgi göstermekteyim. Amatör olarak başladığım Blogger yolculuğum WordPress üzerinden blog ve diğer türlerde oluşturduğum siteler ile devam ediyor. Güncel olarak SEO ve Dijital Pazarlama uzmanlığı üzerine çalışmaktayım.
View all posts by Batuhan →

1 thought on “Kişisel Blog Nedir? Para Kazandırır mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.