Genel Yazılar

İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten para kazanma yolları sayesinde siz de tam zamanlı iş veya ek gelir olarak kendinize kapı açabilirsiniz. İnternet dünyası oldukça geniş olduğu için para kazanma yollarının da farklıları bulunmaktadır. Yeteneğinize ve zevkinize göre para kazanma yöntemlerini seçebilirsiniz. Sizler için bu yazımda internetten nasıl para kazanılır? Yolları nelerdir? sorularınıza cevap vereceğim. Farklı alternatifleri göz önünde bulundurarak kendinize en uygun para kazanma yöntemini seçebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda detaylı olarak ilgili yöntemden nasıl para kazanacağınızı sitem üzerinde yayınlayacağım. İnternetten para kazanma yollarını hep beraber inceleyelim.

1. İnternetten Para Kazanma Yolları: Blog Yazarak Para Kazanmak

blog yazarak para kazanmak

İnternetten para kazanma yolları arasında seçebileceğiniz en rahat iş seçeneğidir. Blog yazarak para kazanmak için önünüzde paralı ve parasız olarak adımlar bulunacak. Örneğin blog yazmak için blogger.com mecrasını seçenler ücretsiz alan adı ve hosting sayesinde para ödemeden blog yazıp para kazanmaya başlayabilirler. Özellikle amatörlerin blogger.com ile başlaması faydalı olacaktır. Bu işin bir sonraki adımı ise WordPress veya özel scriptler ile yola devam etmektir. WordPress kullanacakların ve yüksek ziyaretçi hedefleyenlerin yıllık 250-300 TL’yi gözden çıkarması gerekmektedir. Bu ücret hosting firmalarına göre farklılık gösterebilir.

2. Makale Yazarak Para Kazanmak

makale yazarak para kazanmak

Makale yazarak para kazanmak daha önce de yazdığım bir konudur. İnternet üzerinden başkalarına makale hizmeti verebilirsiniz. Günümüzde pek çok internet sitesinde makale satmanız mümkündür. Bunlardan bazıları; r10.net, wmaraci.com, bionluk.com ve sadeceon.com adresleridir. Sitelerin kendi içerisinde kuralları mevcuttur. Ufak bir araştırma yaparak makale yazabilirsiniz. Makale siparişlerini verenler farklı olacağı için yazacak olduğunuz konular da farklı olabilir. Sağlık, finans, teknoloji ve oyun konuları en çok sipariş verilen alanlardır. Yazmak istemediğiniz konularda ise kendinizi zorlamanıza gerek kalmaz. Sipariş verecek olanlar zaten ödeme yapmadan önce size ilgili konuda yazıp yazamayacağınızı site üzerinden mesaj yoluyla sorarlar.

3. Logo Grafik Tasarım Yaparak Para Kazanmak

grafik tasar

Logo grafik tasarım yaparak para kazanmak isteyenler de yine armut.com, bionluk.com ve sadeceon.com sitelerini kullanabilirler. Burada becerilerinizi anlatan kısa bir yazıdan sonra müşterilerinizi bekleyebilirsiniz. Webmaster forumları da logo ve grafik tasarım konusunda talebi olan yerlerdir. Kendinize webmaster forumlarında da müşteri bulabilirsiniz. Diğer logo veya grafik tasarımcılardan kendinizi öne çıkaracak işler yaparak bu işten gelirinizi ikiye katlayabilirsiniz. Çoğu insanın sizi talep etmesi durumunda siparişler her gün biraz daha artacaktır.

4. İnternet Sitesi Açarak Para Kazanmak

İnternet Sitesi Açarak Para Kazanmak

İnternet sitesi açarak para kazanmak benim makaleye ek olarak yaptığım bir iştir. İnternet sitenizi oluşturmadan önce hangi konularda meraklı olduğunuzu düşünün. Sağlık, teknoloji veya farklı bir konu üzerine internet sitenizi açın. Ardından içerik eklemeye başlayın. Bir süre sonra Google tarafından veya diğer sponsorlar tarafından verilen reklamları kullanarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu işin en temel gereksinimi sabırdır. İnternet siteleri anında para kazandırmaz. SEO konusunda bilgi edinmeli ve SEO uyumlu makale yazma konularını araştırabilirsiniz.

5. Sosyal Medya Fenomeni Olarak Para Kazanmak

Sosyal Medya Fenomeni Olarak Para Kazanmak

Sosyal medya fenomeni olarak para kazanmak günümüzde en çok ilgi gören alanlardandır. Üstelik burada işler daha kolay ilerler. Tek yapmanız gereken aktif takipçi sayınızı arttırmak olacaktır. Takipçileriniz gönderileriniz ile etkileşim halinde olduğu zaman reklam teklifleri sizlere yağmaya başlayacaktır. Bu konuda sosyal medya üzerine biraz araştırma yapmanız gerekebilir. Çünkü yüklü miktarda takipçi çekmek ve onları sürekli aktif halde tutmak biraz zahmetli iştir, püf noktaları vardır.

6. İnternetten Para Kazanma Yolları: E-Ticaret Yaparak Para Kazanmak

E-Ticaret Yaparak Para Kazanmak

E-Ticaret yaparak para kazanmak için farklı alternatifleriniz olabilir. Öncelikle kendiniz bir üretici iseniz internet ortamında ürünlerinizi satabilirsiniz. Kargo firmaları ile yapacağınız anlaşmalar sonrasında da düşük kargo ücreti ile Türkiye’nin her yerine gönderim yapabilirsiniz. Bu da potansiyel müşteri sayınızı bir hayli arttıracaktır. Diğer seçenek ise kendinize tedarikçi bulabilir, internet sitenizde satış yapabilirsiniz. Böylece e-ticaret dünyasına atılmış olursunuz.

İlerleyen günlerde Batuhan Akdeniz olarak sizlere bu para kazanma yöntemlerini detaylı olarak farklı yazılarda açıklayacağım. Sitemi sık kullanılanlara CTRL tuşuna basılı tutup D tuşuna basarak ekleyebilirsiniz.

About Batuhan

2013 yılından itibaren web sektörüne ilgi göstermekteyim. Amatör olarak başladığım Blogger yolculuğum WordPress üzerinden blog ve diğer türlerde oluşturduğum siteler ile devam ediyor. Güncel olarak SEO ve Dijital Pazarlama uzmanlığı üzerine çalışmaktayım.
View all posts by Batuhan →

1 thought on “İnternetten Para Kazanma Yolları

  1. Faydalı makale için teşekkür ederim, ayrıca siteniz çok hızlı bu çok hoşuma gitti doğrusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.