Genel Yazılar

En Çok Kazandıran Niche Blog Türleri

En çok kazandıran niche blog türleri konusu birçok internetten para kazanmak isteyen kişilerin odak noktası olmuştur. Daha önceki “Niche Blog Nedir?” konumda sizler için konuyu detaylı bir şekilde ele almıştım. Bu yazıda ise dünya üzerinde en çok kazanan niş blog türleri konusuna değineceğim. Böylece ilk defa niche blog açacak kişiler fikir sahibi olabilir ve hangi alanda ilerleyebileceğini seçebilirler.

İlk defa bu işe gireceklere ve teknoloji ile iç içe olanlara WordPress ile başlamalarını öneririm. Ancak teknoloji ve internet sitesi oluşturma alanında yeni iseniz Google’ın sahip olduğu Blogger.com ile niche blog fikrinizi oluşturabilirsiniz.

En Çok Kazandıran Niche Blog Türleri: Evcil Hayvan Bloğu

En Çok Kazandıran Niche Bloglar nedir?

En çok kazandıran niche blog türleri arasında ilk sırayı evcil hayvanlar üzerine kurulmuş niche bloglar almaktadır. Günümüzde birçok kişi evcil hayvan sahibi oluyor ve daha önceden tecrübeleri olmadığı için araştırma yapmak için internet yoluna başvuruyorlar. Bu noktada da karşılarına evcil hayvan niche sitesi açanlar çıkıyor. Açacağınız evcil hayvan bloğunda evcil hayvan ürünleri, bakımı, sağlığı gibi alanlarda paylaşımda bulunabilirsiniz. Oldukça geniş konular olabileceğ için içerik üretme konusunda da problem yaşamazsınız.

Tarih ve Biyografi

En Çok Kazandıran Niche Blog Türleri

Evcil hayvanlar kategorisini takip eden bir diğer kategori ise tarih ve biyografi olmaktadır. 2020 yılında bu kategori oldukça dikkat çekici olmuş ve arama hacmi oldukça artmıştır. Dolayısıyla krallar, eski çağlar hakkında oluşturacağınız yazılar size oldukça iyi gelir kapısı oluşturabilir. Gelir elde edebilmek için ilk paragrafta sizlere linkini vermiş olduğum Niche Blog Nedir? konusuna göz gezdirmenizi öneririm. Kafanızda oluşan soru işaretlerini bu yazıda giderebilir, aklınıza takılan soruları konu altında yorum olarak bana sorabilirsiniz.

Ünlülerin Yaşam Tarzları (Magazin)

En Çok Kazandıran Niche Blog Türleri

Konu başlığı bir nevi magazin olarak algılanabilir. Ülkemizde ünlülerin hayatlarına yönelik içerik paylaşan siteler genellikle ünlü gazeteler ve diğer popüler magazin programları bulunuyor. Bu alanda takibiniz çok olacaktır. Ancak yine de en çok tıklananlar arasında ünlülerin hayatları, magazinsel haberleri yer alıyor. Doğru sosyal medya kullanımı ile ziyaretçi sayınızı yükseltebilir, Google Ads ile reklamlarınızı sitenizde yayınlayarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Girişimci İş Haberleri

Çok Kazandıran Niche Blog Türleri

Bu yazımızın son başlığı girişimci iş haberleridir. En çok kazandıran niche blog türleri arasında yer alıyor olması garipsenebilir. Ancak ülkemizde ve dünya üzerinde yeni başlamış girişimcilerin başarı hikayelerini okumaktan birçok kişi hoşlanıyor. Dolayısıyla girişimci kişilerin yaptığı işler, işletme başarıları niche blog olarak kullanıldığında oldukça fazla ziyaretçi çekecektir. Girişimci dünyasını takip eden ve ilgi duyan kişiler hem kendilerini bu alanda geliştirebilir, hem de yazı yazarak bu işten para kazanabilirler.

Parasal boyut dışında ilginizi çeken bir konuyu yazmak akılda kalıcı olmasını da sağlayacaktır. Kendi alanınız ile ilgili niche blog yazmak bu yüzden önemlidir. Yazı yazmak, içerik girmek ve konu bulmak bazen sıkıcı olabilir. Bu durumlarda eğer kendi ilgili alanınıza yönelik yazılar yayınlıyorsanız sıkılma gibi durumlara düşmeyeceksiniz.

Siz de bu yazının altına ilgi çekici, arama hacmi yüksek ve kazandıran niche blog türleri hakkında yazabilirsiniz. Böylece ziyaretçiler ile beraber beyin fırtınası yapabiliriz.

Tagged , , ,

About Batuhan

2013 yılından itibaren web sektörüne ilgi göstermekteyim. Amatör olarak başladığım Blogger yolculuğum WordPress üzerinden blog ve diğer türlerde oluşturduğum siteler ile devam ediyor. Güncel olarak SEO ve Dijital Pazarlama uzmanlığı üzerine çalışmaktayım.
View all posts by Batuhan →

3 thoughts on “En Çok Kazandıran Niche Blog Türleri

  1. Biyografi neyse ama tarihin o kadar getirisinin olduğuna inanmıyorum. Zamanında denedim, epey bir uğraştım ama bir türlü istediğim noktaya gelemedim diyebilirim. Biyografi ise başka bir şey yani geçmişte veya mevcut durumda yaşamış olan kişilerin hayatlarıyla ilgili bir şeyler okumak herkesin ilgisini çeken bir şey diyebilirim.

  2. Girişimci ve iş haberleri özellikle büyümek isteyen veya iş hayatına atılmak üzere olan insanların ilgisini çeken bir konudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.