Genel Yazılar

Backlink Paketleri Siteye Zarar Verir Mi?

Backlink Paketleri Siteye Zarar Verir Mi?

Backlink paketleri siteye zarar verir mi? sorusu son zamanlarda web masterlar arasında sorulmaktadır. Bu işe yeni başlayan kişiler ve backlink olayına yeni adım atanları bilgilendirecek içeriği sizler için hazırladık. Forumlarda ve çeşitli platformlarda satılan SEO Backlink paketlerinin nasıl işlediğini öğrenecek ve alıp almayacağınıza daha iyi karar verebileceksiniz. Daha önceden kendi internet sitelerim üzerinde de deneyimlediğim bu paketleri sizlere detaylı olarak anlatacağım. Birçok farklı kişiden satın aldığım için tamamen tarafsız davranarak ortaya çıkan fikirlerimi bu yazıda okuyabileceksiniz.

Backlink Nedir?

Backlink, bir siteden diğer siteye link çıkışı yapılması olayıdır. Banner, footer veya metin içerisinde bir sözcüğe hedef sitenin link adresi verilir. Böylece SEO kriterlerinden sadece birini yerine getirmiş olursunuz. Backlink sayısı kadar backlink aldığınız sitenin kalitesi de çok önemlidir. Birçok kişi düşük sitelerden backlink alarak kendi sitelerini de aşağıya çekmektedirler. O yüzden kapsamlı bir araştırma ile backlink alınması gereklidir. İlerleyen günlerde backlink konusuna detaylı değineceğim.

Backlink Paketleri Siteye Zarar Verir Mi?

SEO Backlink Paketleri Siteye Zarar Verir Mi?

Günümüzde popüler forumlarda (r10 ve wmaraci gibi) hizmet veren backlink paketçilerinden alacağınız paketler aslında sitenize zarar vermektedir. Bunu daha önce kendim de deneyimledim. Paket satın aldığınız zaman backlink alınan siteleri incelerseniz Alexa sıralamasına bile girmemiş spam sitelerden oluşmaktadır. Bu sitelere kopyala yapıştır içerik eklenerek dolu gösterilmeye çalışılır. Tamamen kalitesiz sitelerdir. Üzerine backlink paketi satan kişi her müşterisi için aynı siteyi kullandığı için tamamen çöpe dönmektedir.

Dolayısı ile buradan alacağınız SEO backlink paketleri tamamen sitenize zarar olacaktır. İlk paragrafta belirttiğim üzere backlink çıkışı yapılacak olan sitelerin tümü çöptür. Daha önceden birçok siteye link verilmiştir ve içerikler kopyala yapıştır veya bot ile çekilmektedir. Bu durumda siteniz Google’ın gözünde spam olarak gözükecek, sıralamanızda ciddi düşüşler yaşanacak. Sizlere verilen sözler yerini kısa bir süre için bulsa da uzun vadede siteniz düşüş yaşayacak.

Backlink Paketleri Yerine Ne Yapmalıyız?

Backlink Paketleri Siteye Zarar Verir Mi?

30 TL, 50 TL, 100 TL backlinklere para verip çöpe atacağınıza, üzerine sitenizi de kaybedeceğinize az ama öz linkler alın. Siteniz ile alakalı paylaşım yapan diğer internet sitelerinin sahibiyle iletişime geçebilirsiniz. Link başı biraz daha pahalıya patlayacaktır ama en azından siteniz gerilemeyecektir. Aldığınız linkleri de en az 3 aylık almaya dikkat edin. Google kalıcı backlinkleri sevmektedir. Ayrıca link alacağınız sitede sizinle beraber 4-5 site daha olmasın. En fazla 3 siteye aynı anda link veren kişilerden backlink almak daha doğru olacaktır. Doğru backlink almak konusunda ilerleyen günlerde batuakdeniz.com üzerinde yeni yazı paylaşacağım. Takipte kalabilir ve yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Tagged , ,

About Batuhan

2013 yılından itibaren web sektörüne ilgi göstermekteyim. Amatör olarak başladığım Blogger yolculuğum WordPress üzerinden blog ve diğer türlerde oluşturduğum siteler ile devam ediyor. Güncel olarak SEO ve Dijital Pazarlama uzmanlığı üzerine çalışmaktayım.
View all posts by Batuhan →

1 thought on “Backlink Paketleri Siteye Zarar Verir Mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.